Napisz do nas:   biuro@testdna.pl

  665 761 161

Jak zdiagnozować trombofilię?

Badanie na trombofilię jest testem diagnostycznym, który pozwala na wykrycie wysokiego ryzyka wystąpienia poważnych zakrzepów krwi. Trombofilia wrodzona jest poważną chorobą, która może powodować poważne problemy zdrowotne, w tym zakrzepy, zatorowość płucną i udar mózgu. Dlatego trombofilia badanie to niezwykle ważny czynnik dla utrzymania zdrowia.

Trombofilia badanie – ile zapłacimy za badanie na trombofilię?
Trombofilia badanie – jakie objawy świadczą o zachorowaniu ?
Trombofilia badanie – czy trombofilia jest groźną chorobą ?
Trombofilia badanie – zły wynik badania, co dalej?

Trombofilia badanie – ile zapłacimy za badanie na trombofilię?

Koszt trombofilia badanie zależy od rodzaju testu, jaki zostanie wykonany. Badanie może zawierać testy genetyczne, które pozwolą określić predyspozycje do trombofilii wrodzonej. Jej głównymi przyczynami są mutacje czynnika V Leiden (inaczej mutacja genu czynnika V krzepnięcia) oraz mutacje genu protrombiny 20210A. Badanie na trombofilię wrodzoną obejmuje 6 mutacji. Polega ono na bezbolesnym pobraniu wymazu. Za niecałe 400 złotych można otrzymać cały zestaw do pobrania próbki, wraz z wysyłką i odbiorem zestawu.

Trombofilia badanie – jakie objawy świadczą o zachorowaniu ?

Trombofilia to stan, który prowadzi do nadmiernego powstawania zakrzepów. Skutkuje on pojawianiem się jednostek chorobowych, takich jak zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna. Kiedy zauważamy obrzęki kończyn dolnych, zaczerwienienie skóry i ból podczas chodzenia, jest to podstawa do zbadania się w kierunku trombofilii. Takimi samymi niepokojącymi objawami zakrzepicy są duszności i ból w klatce piersiowej, kaszel oraz tachykardia.

Trombofilia badanie – czy trombofilia jest groźną chorobą ?

Skrzepy powstające w wyniku trombofilii mogą prowadzić do zakrzepicy żył głębokich, zatoru tętnicy płucnej, zatoru obwodowy, zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu lub zatoru tętnicy szyjnej. Dlatego tak ważne jest trombofilia badanie– pozwoli ono odkryć przyczynę powstawania zakrzepów i niejednokrotnie uratować życie i zdrowie.

Trombofilia badanie – zły wynik badania, co dalej?

Po ustaleniu diagnozy leczenie trombofilii może polegać na zastosowaniu leków przeciwzakrzepowych, takich jak heparyna i leki zawierające kwas acetylosalicylowy. Leki te mogą pomóc w zapobieganiu tworzeniu się skrzepów krwi. Dzięki wczesnej diagnozie i właściwemu leczeniu trombofilia może być skutecznie kontrolowana i zmniejszyć ryzyko powikłań. Dlatego istotne jest, aby pacjenci z podejrzeniem zakrzepicy skontaktowali się z lekarzem w celu wykonania badań i ustalenia odpowiedniego leczenia zakrzepicy.