Napisz do nas:   biuro@testdna.pl

  665 761 161

Objawy zakrzepicy pod lupą

Z pewnością każdy spotkał się z pojęciem zakrzepicy. Jednak czym ona dokładnie jest? W żyłach lub rzadziej w tętnicach – tworzą się zakrzepy. Powodują one ograniczony przepływ krwi przez naczynia krwionośne, a w przypadku odklejenia się tego niepożądanego gościa, może dojść do zagrożenia zdrowia lub nawet życia. Warto posiadać wiedzę na temat tego zagadnienia, ponieważ prawidłowe rozpoznanie i szybka reakcja – mogą uratować nasze istnienie.

Objawy zakrzepicy – jakie są najczęstsze objawy zakrzepicy ?
Objawy zakrzepicy – dlaczego warto zrobić badanie na zakrzepicę ?
Objawy zakrzepicy – ile kosztuje badanie w kierunku zakrzepicy ?
Objawy zakrzepicy – czy zakrzepicę można wyleczyć ? 

Objawy zakrzepicy – jakie są najczęstsze objawy zakrzepicy?

Można wyróżnić wiele dolegliwości, które są uznawane za objawy zakrzepicy:

  1. Ból nóg poniżej kolan, który często dokucza w trakcie chodzenia;
  2. Zaczerwienienie, obrzęk (najczęściej asymetryczny), zauważalne sine miejsca;
  3. Ból przy ucisku;
  4. Uczucie ściągniętej/napiętej skóry;
  5. Widoczne zgrubienia żył lub inne związane z nimi nieprawidłowości;
  6. Odczuwanie ciepła w obrębie kończyny;
  7. Często występująca gorączka.

UWAGA! Zawsze należy pamiętać, że objawy zakrzepicy – mogą być u każdej osoby zupełnie odmienne. Z tego powodu, nie powinno się samemu stawiać diagnozy, tylko udać się do specjalisty. Każda nieprawidłowość, która wywołuje niepokój, musi być skontrolowana na wizycie. Dzięki temu zadbamy o swoje zdrowie.

Objawy zakrzepicy – dlaczego warto zrobić badanie na zakrzepicę?

W przypadku choroby lub podejrzenia o chorobie, zawsze powinno się wykonywać rutynowe czy diagnozujące badania. Jest to niezwykle istotne dla zachowania komfortu życia i ratowania go. Można zaoszczędzić sobie dużej ilości bólu i problemów, które potrafią się ciągnąć przez wiele lat lub nawet do samego końca egzystencji. Odpowiadając na pytanie, „czy warto zrobić badanie na zakrzepicę?”: tak, warto. Ta choroba potrafi być bardzo zaskakująca i nie dawać w początkowej fazie żadnych objawów. Wysoka konieczność takiego badania, może wystąpić w przypadku występowania różnych schorzeń lub na przykład: przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.

Objawy zakrzepicy – ile kosztuje badanie w kierunku zakrzepicy?

Obecnie można wyróżnić średnią stawkę, która wynosi ok. 50zł. Oczywiste jest to, że w większych miastach ta cena może być nieco wyższa, a w mniejszych – nieco niższa. Wszystko też zależy od laboratorium, w którym chcemy wykonać takie badanie genetyczne na zakrzepicę. Należy pamiętać, że warto inwestować pieniądze w swoje zdrowie, które jest bezcenne i nie zostanie zwrócone bez uszczerbku.

Objawy zakrzepicy – czy zakrzepicę można wyleczyć?

Tak, zakrzepicę można wyleczyć. Należy jednak mieć na uwadze, że takie leczenie zakrzepicy wymaga czasu i musi zostać wszczęte – zanim będzie za późno. Jeżeli tę chorobę uwarunkowują czynniki genetyczne, to może ona nawracać. A jak wygląda leczenie? Chorym podaje się środki zawierające głównie heparynę, czyli substancję chemiczną, która hamuje krzepnięcie krwi. Nie można też wykluczać innych leków przeciwzakrzepowych. Czasami dochodzi do sytuacji, kiedy pacjent musi zostać hospitalizowany.