Napisz do nas:   biuro@testdna.pl

  665 761 161

Badania na zakrzepicę – kiedy wykonać oraz na jakie koszty się przygotować?

Badania na zakrzepicę to jedne z najczęściej zlecanych przez specjalistów testów diagnostycznych. Badania na zakrzepicę są bardzo dokładne, a ich wyniki z pewnością pomogą lekarzowi w doborze prawidłowego leczenia. Choroba ta może dotknąć nas w każdym wieku, więc warto wykonać badania na zakrzepicę odpowiednio wcześnie, aby móc wprowadzić odpowiednią profilaktykę i leczenie. Poniżej znajdziesz garść informacji na temat tego, kiedy warto wykonać badania na zakrzepicę oraz na jakie koszty musisz się przygotować.

Jakie są rodzaje badania na zakrzepicę?
Jakie badania na zakrzepice wykonać?
Kiedy wykonać badania na zakrzepicę?
Ile kosztują badania na zakrzepicę?

Jakie są rodzaje badania na zakrzepicę?

Jeśli nie wiesz jakie badanie na zakrzepicę wybrać, warto zapoznać się z rodzajami badania na zakrzepicę na jakie możesz się zdecydować. Najczęściej wykonywane badania na zakrzepicę to m.in. badania krwi, takie jak analiza poziomu fibrynogenu oraz D-dimerów, liczby płytek krwi oraz czas krzepnięcia. Coraz popularniejsze stają się także genetyczne badania na zakrzepicę, dzięki którym lekarz będzie mógł stwierdzić czy masz predyspozycje do zachorowania na zakrzepicę.

Jakie badania na zakrzepice wykonać?

Wszystkie dostępne badania zakrzepicy z pewnością warto wykonać, jednak na szczególną uwagę zasługują genetyczne badania na zakrzepicę. Ten typ testów diagnostycznych warto wykonać już w młodym wieku, gdyż nawet jeśli nie zauważasz u siebie jeszcze żadnych objawów zakrzepicy, odpowiednio wczesne wprowadzenie profilaktyki zakrzepicy może uchronić Cię przed chorobą.

Kiedy wykonać badania na zakrzepicę?

Badania na zakrzepicę warto wykonać w każdym momencie swojego życia, jednak tak jak w przypadku wszystkich testów diagnostycznych, im wcześniej tym lepiej. Badania na zakrzepicę możesz wykonać zarówno po wystąpieniu pierwszych objawów, jak i jeszcze przed ich wystąpieniem. Pamiętaj, że wykonanie badań diagnostycznych możesz skonsultować ze swoim lekarzem!

Ile kosztują badania na zakrzepicę?

Koszt badania na zakrzepicę może zależeć od wielu czynników. Rodzaj badania, laboratorium w którym wykonasz test, a także jakość używanych materiałów – wszystkie te czynniki mają wpływ na cenę badania.