Napisz do nas:   biuro@testdna.pl

  665 761 161

Jakie badania na zakrzepicę należy zrobić?

Zakrzepica to poważny problem, który skutkuje częściowym bądź całkowitym zamknięciem naczynia krwionośnego, w którym pojawia się skrzep. Ze względu na różne przyczyny zakrzepicy oraz nie zawsze charakterystyczne objawy, warto dowiedzieć się, jakie badania na zakrzepicę wykonać w celu ułatwienia diagnostyki. 

Jakie badania na zakrzepicę wykonać ?
Jakie badania na zakrzepicę – jaka jest ich cena ?
Jakie badania na zakrzepicę – kiedy odbiór wyników ?
Jakie badania na zakrzepicę – czy trzeba się przygotować ?

Jakie badania na zakrzepicę wykonać ?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jakie badania na zakrzepicę wykonać, musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że czynniki ryzyka jej wystąpienia są różne i najczęściej złożone. Co do zasady, podczas diagnozowania zakrzepicy wykonuje się takie badania jak morfologia krwi w celu oceny ilości płytek, a także poziom D-dimerów czy wreszcie USG dopplera żył dolnych. Można także zdecydować się na badanie genetyczne umożliwiające wykrycie predyspozycji do zakrzepicy.

Jakie badania na zakrzepicę – jaka jest ich cena ?

Warto wiedzieć nie tylko jakie badania na zakrzepicę wykonać, ale również to, jaka jest ich cena. Jeżeli chodzi o badanie genetyczne, na podstawie którego możliwe będzie stwierdzenie lub wykluczenie trombofilii, jego koszt uzależniony jest od wybranego przez nas laboratorium, a także od tego, czy decydujemy się również na konsultację lekarską. Umożliwia ona między innymi interpretację wyniku. Koszt testu waha się zazwyczaj w granicach od 300 do 600 złotych.

Jakie badania na zakrzepicę – kiedy odbiór wyników ?

Większość z nas chce wiedzieć nie tylko to, jakie badania na zakrzepicę wykonać, ale również to, jak długo trzeba będzie czekać na ich wynik. Jeżeli chodzi o badanie genetyczne na trombofilię, czas oczekiwania na jego wyniki wynosi najczęściej od 6 do 7 dni. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że mowa tu o dniach roboczych.

Jakie badania na zakrzepicę – czy trzeba się przygotować ?

Do badań na zakrzepicę nie trzeba się w żaden specjalny sposób przygotowywać. Jeśli go zamówimy, otrzymamy bowiem pudełko z zawartością umożliwiającą pobranie próbki. Wykonanie badania jest bezbolesne, bezinwazyjne i krótkotrwałe. Nie musimy martwić się o odbiór próbki, bo zgłosi się po nią kurier. Dzięki temu w bezpieczny sposób dotrze do laboratorium, w którym zostanie zbadana.