Napisz do nas:   biuro@testdna.pl

  665 761 161

Badanie na trombofilię

Jest to wrodzona, albo nabyta z czasem choroba, która charakteryzuję się przede wszystkim o wiele większą skłonnością do zakrzepów żylnych i tętniczych.

Trombofilia badanie – jaki jest koszt badania?
Trombofilia badanie – dlaczego warto zrobić badanie?
Trombofilia badanie – czy trombofilia jest uleczalna?
Trombofilia badanie – jakie są konsekwencje nieleczonej trombofilii?

Trombofilia badanie – jaki jest koszt badania ?

Obecnie cena takiego badania na trombofilię waha się między 300, a 350 złotymi. Jego całkowity koszt jest zależny tak naprawdę w pełni od placówki medycznej, w której chcemy je wykonać.

Trombofilia badanie – dlaczego warto zrobić badanie ?

Jak widać nieleczona trombofilia może nieść za sobą bardzo poważne skutki. Powoduję to, że zrobienie badania na jej obecność, lub szanse jej wystąpienia jest wręcz niezbędne u dosłownie każdego człowieka. Takie badanie może mu ocalić dużo zdrowia, a nawet całe życie. W związku z tym dość istotne jest nagłośnienie tego tematu, co ma prowadzić do zwiększenia świadomości społecznej tak jak to wygląda w przypadku innych chorób.

Rodzaje badań na trombofilię

Mamy różnego rodzaju badania, które mają na celu wykazanie obecność, tudzież szanse wystąpienia Trombofilii u człowieka. Wynika to z faktu, że chorobę tą dzielimy na wrodzoną, a także nabytą. W związku z tym badania na nią dzielimy na dwie zasadnicze rodzaje, genetyczne, oraz na krzepliwość krwi w organizmie. Do tych pierwszych zaliczamy mutację V Leiden i protrombiny, PAI-1, V R2, oraz warianty CS77T i A1298C genu MTHFR. Natomiast do drugich badanie PT, TT, APTT i stężenia fibrynogenu.

Trombofilia badanie – czy trombofilia jest uleczalna ?

Niestety choroba jaką jest Trombofilia nie jest uleczalna w żaden sposób. Jedyne co można zrobić tak naprawdę w jej przypadku to zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia, lub zminimalizować do minimum szkody nią wyrządzone na pomocą specjalistycznego leczenia.

Trombofilia badanie – jakie są konsekwencje nieleczonej trombofilii ?

Niestety nieleczenie tej choroby niesie za sobą naprawdę poważne powikłania. Tego typu zaniedbania mogą doprowadzić do zawału, udaru niedokrwiennego, czy zatorowości płuc. Tego typu zjawiska są naprawdę bardzo poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Nieleczona zakrzepica jest niebezpieczna szczególnie dla kobiet będących w ciąży. Może ona prowadzić do różnego rodzaju powikłań, w tym zatrzymania rozwoju płodu, a nawet do jego obumarcia i poronienia.