Napisz do nas:   biuro@testdna.pl

  665 761 161

Badania na zakrzepicę – informacje

Jakie badania zrobić na zakrzepicę?
Na czym polegają badania na zakrzepicę?
Czy do badań na zakrzepicę trzeba być na czczo?
Ile się czeka na wynik badania na zakrzepicę?

Jakie badania wykonać na zakrzepicę?

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek badań na własną rękę w gabinetach prywatnych, warto skontaktować się ze swoim lekarzem który bezpośrednio zbada historie pacjenta po szczegółowej analizie i ewentualnych nabytych objawach w celu dalszego leczenia. Przed pójściem do lekarza zapewne pojawi się ciekawość jakie badania robi się by wykryć zakrzepicę. Więc jakie badania zrobić na zakrzepicę? D-dimery – Ujemny wynik wyklucza zakrzepicę, lecz dodatki nie zawsze oznacza chorobę której celem się badaliśmy – Podczas dodatniego wyniku warto skontaktować się bezpośrednio z lekarzem w celu podjęcia dalszej diagnozy. Morfologia krwi – W głównym przypadku badanie morfologii polega na skupieniu się przy ilości płytek – trombocytów Czas protrombinowy (PT) i czas częściowej tromboplastyny (PTT) – Badanie umożliwia spojrzenia na ewentualną ilość oraz działania czynników krzepnięcia.

Wymienione badania są w pierwszej kolejności podejmowanymi krokami by wykryć zakrzepicę. Po otrzymaniu wyników należy skonsultować się z osobą odpowiedzialną za wystawienie skierowań by zweryfikować parametry wyników.

Na czym polegają badania na zakrzepicę?

Mimo że nazwy badań nie brzmią zbyt przyjaźnie i może pojawiać się myśl – Na czym polegają badania na zakrzepicę, to nie ma w tym nic strasznego. Stężenie D-dimerów bada się we krwi żylnej – W tym badaniu pobiera się płyn do próbówki zawierającej lek przeciwzakrzepowy. W morfologii standardowo zostaje pobrana krew do probówki. Podczas badania PT / PTT zostaje również pobrana próbka krwi.

Czy do badań na zakrzepicę trzeba być na czczo?

Mimo że stawienie się bez spożycia posiłku przed badaniem zostało już wyjaśnione, że nie ma to większego wpływu na wyniki. To jak jest w przypadku badań na zakrzepicę? Czy do badań na zakrzepicę trzeba być na czczo? Otóż nie. Żadne badania nie wymaga stawienia się na czczo co pozwala nam się na nich stawić o każdej porze dnia.

Ile się czeka na wynik badania na zakrzepicę?

Wszystkie badanie mają czas oczekiwania na wynik do jednego dnia, więc nie będzie pojawiał się dodatkowy stres w oczekiwaniu na wynik.